Symulacja wypadku - bezpieczeństwo

safety day poznań

Bezpieczeństwo na drogach

Temat bezpieczeństwa na drogach pojawia się w mediach coraz częściej. Podejmowane są próby zwiększania go poprzez surowsze kary dla piratów drogowych, kampanie społeczne oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci. Do mniej popularnych metod uświa

Dodane: 23-01-2020 04:57
Symulacja wypadku - bezpieczeństwo safety day poznań
damiania kierowców na temat potencjalnych zagrożeń należą symulatory dachowania. Uczestnik szkolenia wsiada do kabiny urządzenia, które zaczyna kręcić się wokół własnej osi (z mniejszą prędkością, niż miałoby to miejsce podczas prawdziwego wypadku). Niebezpieczeństwo stanowić mogą chociażby przedmioty pozostawione w samochodzie, a błąd tak karygodny jak niezapięcie pasów bezpieczeństwa kierowca z pewnością odczuje na własnej skórze.
Oczywiście są to tylko ćwiczenia, a uczestnicy cało i zdrowo powrócą do swoich domów. Będą jednak bardziej świadomi zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdu oraz nieprzestrzeganiem przepisów bhp. Prawdopodobnie zachowają większą ostrożność podczas zimowej jazdy po śliskiej nawierzchni, oraz w czasie gdy widoczność jest bardzo ograniczona. W związku z tym, symulator dachowania wydaje się być bardzo dobrą metodą zwiększania bezpieczeństwa na drogach poprzez edukację. Osoby często korzystające z samochodu zdecydowanie powinny skorzystać z takiego urządzenia, ponieważ kiedyś ich ostrożność i świadomość potencjalnego niebezpieczeństwa może mieć wpływ na życie oraz zdrowie człowieka.


Dlatego też aby zwiększyć nasze szansę

Zanim zdecydujemy się na wyrobienie prawa jazdy musimy zdać sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas będzie ciążyć jako przyszłych kierowcach. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że każdy samochód będący w nieodpowiednich rękach może być narzędziem sprawczym wielkiej ludzkiej tragedii. Nie na darmo z resztą w telewizji co rusz słyszymy apele policji o zdjęcie nogi z gazu. To właśnie nadmierna prędkość jest częstokroć najpoważniejszą przyczyną wszelkich wypadków komunikacyjnych. Gdy kierowca traci panowanie nad kierowanym pojazdem naraża się na groźne dachowanie. Dlatego też, aby zwiększyć nasze szansę na szczęśliwe wyjście z takich nieprzewidywalnych sytuacji, jak na przykład utrata kontroli nad autem warto zapisać się na dodatkowe kursy. Obecnie na rynku dostępne są już szkolenia z dziedziny szeroko rozumianego bhp samochodowego. Takie nauki nigdy nie pójdą w las ponieważ na naszych drogach coraz więcej jest samochodów więc i coraz łatwiej o wszelkie niebezpieczne sytuacje. Takie placówki szkoleniowe wyposażone są między innymi w profesjonalny symulator dachowania. To urządzenie pozwala niejako na przeżycie w świecie wirtualnym wypadku samochodowego. Dzięki temu uczestnik szkolenia ma większą wiedzę na temat całej tej sytuacji i może się na nią chociaż w niewielkim stopniu przygotować.


Na szczęście ośrodki które zajmują się

Przeszkolenie kierowców z zakresu optymalnego zachowania w sytuacjach kryzysowych wydaje się być nieodzowne, zważywszy na fakt, iż warunki atmosferyczne w trakcie długich tras bywają niesprzyjające. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby każda firma spedycyjna zapewniła swoim pracownikom odpowiednie szkolenia. Tylko wtedy będzie w stanie jednoznacznie stwierdzić, iż wiedza i doświadczenie kierowców pozwoli im wybrnąć z nadzwyczajnych sytuacji. Dobre rezultaty można osiągnąć dzięki specjalnym urządzeniom, takim jak symulator dachowania. Kierowca ma za zadanie pokazać na maszynie, jak zareaguje w przypadku nagłej kolizji, która obróci całym samochodem. Co ważne, możliwe jest pełne dostosowanie modułu w ten sposób, aby odzwierciedlał jazdę konkretnym modelem pojazdu. Przeszkolenie w symulatorze często organizowane jest w ramach kursu z zakresu BHP, czyli bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia teoretycznego przygotowania kandydatów. Dlatego jeszcze przed jazdą próbną na symulatorze warto zapewnić pracownikom materiały szkoleniowe. Na szczęście ośrodki, które zajmują się organizacją takich kursów, często we własnym zakresie załatwiają niezbędne książki i zeszyty ćwiczeń. Pracownik, który zostanie skrupulatnie i wnikliwie przeszkolony, z pewnością będzie potrafił dobrze sobie poradzić w stresujących warunkach.


Z tego powodu warto zapoznać się

Każdy z nas chociaż raz dziennie mija na drodze kierowcę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Takim osobom przydałoby się przypomnienie podstawowych zasad BHP jazdy na drodze. Z tego powodu warto pomyśleć o tym, to przejść dodatkowe szkolenia przypominające jak prawidłowo jeździć autem. Bodźcem skłaniającym do takich przemyśleń może być przeżycie dachowania. Na całe szczęście niekoniecznie realnego. Symulator dachowania to urządzenie, która pozwala przeżyć wypadek bez żadnych strat. Wszyscy, którzy poddają się takiej próbie, zaczynają być bardziej świadomi tego w jaki sposób pasy bezpieczeństwa chronią ich życia. Prawidłowo zapięte pasy pozwalają na uniknięcie śmierci nawet w połowie przypadków kolizji drogowych. Powinni o tym pamiętać nie tylko kierowcy, ale również wszyscy pasażerowie. W końcu osoba kierująca pojazdem dba nie tylko o siebie, lecz także o wszystkich podróżnych. Istotne jest to, aby prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa. Wydaje się, że nie można popełnić większych błędów w tej czynności, jednak prawda okazuje się inna. Bardzo wiele osób nieumiejętnie zapina pasy przez co są one nieskuteczne. Podczas nieprzewidzianych kolizji drogowych mogą nawet pogorszyć stan zdrowia podróżującego. Z tego powodu warto zapoznać się z prawidłowymi zasadami zapinania pasów bezpieczeństwa w aucie.


Wtedy mamy zdecydowanie większą szansę na

Jeśli chodzi o edukowanie kierowców, to uważam, że nigdy nie powinniśmy odpuszczać. Sam jestem kierowcą od wielu lat i w ciągu miesiąca pokonuję olbrzymie odległości. Widokiem, który często rzuca mi się w oczy, to bardzo nieuważne zachowania osób, które prowadzą auta. Nadmierna prędkość, to oczywiście jeden z problemów, który można wytknąć palcem użytkownikom naszych dróg. Jeśli zaś chodzi o bhp to uważam za najbardziej winnych pieszych i rowerzystów, którzy wychodzą z założenia, że jeśli oni widzą, to widzi każdy. Kilkukrotnie miałem sytuację, że podczas wyprzedzania na wydawałoby się pustej drodze, nagle pojawiała się sylwetka człowieka na rowerze. Albo sylwetka idącego poboczem pieszego. W końcu do chodzenia nie są im potrzebne szkolenia. Podkreślam bardzo często w rozmowie z przyjaciółmi, że powinny odbywać się regularne szkolenia z bhp na drogach. Uważam też, że kierowcy powinni poddawać się różnym próbom. Spróbować na przykład jak wygląda sytuacja kiedy poznamy symulator dachowania. Wtedy mamy zdecydowanie większą szansę na odpowiednie i odpowiedzialne zachowanie w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Jak mówi przysłowie "nauki nigdy za wiele". Tylko z takiego założenia wychodząc jesteśmy w stanie odnajdywać się na drogach, na których ruch jest coraz większy. Chęć rozwoju nawet w codziennych czynnościach to przecież nie wstyd.



© 2019 http://bezpieczenstwo.paragliders.lebork.pl/